DESCALER SD

  "ORGANİK ASİT BAZLI KONSANTRE KİREÇ VE TORTU SÖKÜCÜ"

   

  "ÖZELLİKLE GALVANİZ VE ALÜMİNYUM İÇEREN SİSTEMLERİN GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE KIŞIR VE KİREÇ TABAKALARINDAN ARINDIRILMASINDA KULLANILIR. TAMAMEN ORGANİK ASİTLERDEN FORMÜLİZE EDİLMİŞTİR."

   

  ETKİLİ VE GÜVENLİ FORMÜL


  Tüm ısıtma ve soğutma sistemlerindeki kireç, kışır, pas ve yosun tabakalarını sistemdeki hassas metallere zarar vermeden çözer, temizler.

   

  SİSTEME ZARAR VERMEZ


  Tümüyle organik asitlerden formülize edilmiştir. Bu sayede alüminyum ve galvaniz de dahil olmak üzere hiçbir metal türü üzerinde olumsuz etki göstermez, güvenle kullanılır.

   

  TIKANMALARA ENGEL OLUR


  DESCALER SD mevcut kireci parçalar halinde sökmek yerine, her noktadan eşit miktarda bünyesine alarak söker. Bu sayede çözülen kireç sistem ve bağlantı ekipmanlarında bir birikim-tıkanmaya neden olmaksızın kolayca sistem dışına alınır.

  Kireç tabakasının sökülmesiyle birlikte metal koruyucu inhibitörler tarafından reaksiyon durdurulur. Bu sayede sisteme zarar vermez, mevcut metal aksamlarda oluşabilecek KOROZYON, tahribat ve delinmeleri engeller.

   

  EKONOMİKTİR


  Konsantre formülü sayesinde bir birim DESCALER SD 10 birim su ile seyreltilir. Metal yüzeylerden kireç ve pas temizliklerinde de son derece etkili sonuç verir. Yeni kazanların işletmeye alınmadan önce temizliğinde de kullanılır. Ton su başına 3 ila 5 kg ürün girilen kazan 50 – 60 ° C ye ısıtılır. Min. 2 saat bekleme sonrası durulama amacıyla saf su ile işlem tekrarlanır.

   

  NOT: 55-60 derece üzerindeki sıcaklıklarda ve sıcak yolluklu kalıplarda kullanılması tavsiye edilmez.


  Uygulama anında toz yapıdaki ürünün tamamen suda eridiği kontrol edilmelidir.

   

  Ürün Açılaması
  Açıklama Galvaniz Sistemler İçin Kireç Sökücü