METTOXIN P 10

  PASLANMAZ ÇELİK YÜZEYLER İÇİN PİCKLİNG ÜRÜNÜ

   

  PASLANMAZ YÜZEYLER ÜZERİNDEN, KAYNAK LEKELERİ, ISIL OKSİTLER, KESME VE KUMLAMA LEKELERİYLE, PAS, KOROZYON TABAKALARININ TEMİZLİĞİNDE KULLANILIR ."
   

  GÜÇLÜ FORMÜL

  Etkili formülü sayesinde; metal yüzey üzerinden mikron boyutta ince bir metal tabakası kaldırır. Bu sayede kaynak dikişleri çevresinde oluşan renk değişikliklerinin ve ısıl işlem uygulamaları nedeniyle oluşan tabakaların, pas ve korozyonun giderilmesinde hızlı ve etkili sonuç sağlar.

   

  TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Paslanmaz çeliğin korozyon mukavemeti yüzeyde mevcut kromca zengin pasif okside tabakadan kaynaklanmaktadır. Paslanmaz çeliğin parlak yüzeyi yeterli oksijen ve zengin krom ortamında kendi kendini pasivize etme özelliğine sahiptir. Hava ve hava içeren sulu ortamda paslanmaz çelik kendiliğinden ve sürekli olarak korozyona karşı dayanıklı bir yüzey oluşturur. Bu durum fiziksel darbe ve yüzey çizilmelerinde dahi süreklidir.

  Kaynak anında ortaya çıkan yüksek ısı altında şeffaf pasif tabaka kalınlaşır, renk değiştirir ve kabuklaşma eğilimine girer. Oda sıcaklığına dönüldüğünde çelik yüzey artık korozyon direnci olarak zayıftır.

  METTOXIN P 10 kullanımı ile kaynak dikişi sırasında oluşan renk değişiklikleri, kabuk ve ısı uygulaması nedeniyle muhtemel krom elementi azalması yaşanan tabaka çelik yüzeyden alınır.

  Uygulama sonrası gerekli durumlarda METTOXIN B-21 kullanılarak; çelik yüzeyde tekrardan koruyucu pasif okside tabakanın oluşumuna yardımcı olunacak şekilde, pasivizasyon işlemi gerçekleştirilmelidir.


   

  KULLANIM TALİMATI

  Standart endüstri çeliklerinde ürün 1/1 ila 1/3 oranında su ile seyreltilerek kullanılır. Yüksek alaşımlı çelik yüzeylerde ( 904 L, 245 SMO ve super-duplex (SAF 2507)) ise ürünün su ile seyreltilmeden direkt olarak kullanımı tavsiye edilir.

  Uygulama süresi kullanılan çeliğin cinsine, yüzey kirliliğine, banyo sıcaklığına ve banyodaki çözeltinin tazeliğine bağlı olarak hesaplanır.


   

  AMBALAJ

  Orijinal kilitli kapaklı PE 30 – 60 – 200 kg bidon şeklindedir. Ürün orijinal ambalajında, oda sıcaklığında ve kapalı depo şartlarında bir yıl süre ile stabilitesini korur.

   

  Ürün Açılaması
  Açıklama Paslanmaz yüzey pickling ürünü